Dişinde yeşil bir şey var!

11 Oca


Dişinde yeşil bir şey varAtom çekirdekleri ile jonglörlük yapan bilim adamları, bazı durumlarda “adamlar aya çıktı ama şuna bir çare bulamadı” dedirtiyor. Bunun sebebi, bilimin günlük sorunlar karşısında zaman zaman çözümsüz kalması. Ama işler Dental Pod ile değişiyor.

Diyelim ki öğle teneffüsünden sonra derse dönüyorsunuz, alelacele tıkındığınız yemeğin ardından ayna karşısına geçecek vakit de hiç yok, acaba dişinizin arasında bir parça tavuk, ya da ufak bir kuru nane parçası kalmış olabilir mi? Bunun daha kötüsünü mezun olduktan yıllar sonra, iş yemeğinden önemli bir toplantıya yetişen büyüklerimiz yaşadı. Ama bu kabusu yıllar sonra siz yaşamayacaksınız. Tabii Dental Pod kullanırsanız.

Çoğu insan yanında diş fırçası taşımaz. Gün içinde ağız hijyeni konusunu belki özel çikletlerle çözebilirsiniz, ama bütün gün ön iki dişinizin arasındaki haşhaş tohumu ile gülümsemenizi çikletler engellemez. Dental Pod, diş fırçasının yerine geçmeye niyetli değil, sadece diş fırçasına ulaşamadığınız zamanlarda işinize yarayacak tek kullanımlık bir buluş. Metal silindirinden çıkardığınız elastik maddelerden yapılmış Dental Pod’unuzu dilinizin ucuna takıyorsunuz, sonra da dilinizi dişlerinizin üzerinde, aynen o hain kuru naneyi çıkarmaya çalışırmış gibi gezdiriyorsunuz. Dental Pod’lu dilin normal dilden farkı şu, nane çıkıyor! Üzerindeki ufak çıkıntılar dişlerin arasına girecek kadar ufak ve sert, diş etlerinizi zedelemeyecek kadar da yumuşak. Hem de aromalılar, kırmızı olan tarçın, mavi ve yeşil olan da değişik nane tatlarında. Henüz seri olarak üretilmiyor, ancak üretildiğinde kullanılması tavsiye edilmiş.

Belki de o dahi bilim adamlarının şimdiye dek günlük sorunlara çözüm getirememelerinin sebebi, akıllarının “acaba dişimde bir şey kaldı mı” sorusuyla fazlaca meşgul olmasıydı!

 

Kaynak:istegenc

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: